Nowa na polskim rynku firma JAC Motors zapowiada model T8 PRO – pierwszy z gamy pick-upów planowanych do wprowadzenia na polski rynek. Model ten łączy klasyczną stylistykę z solidną konstrukcją oraz nowoczesną technologią. Zdaniem producenta – ma oferować wszechstronność zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w warunkach terenowych.
Osłona chłodnicy „Rome Shield” nadaje mu użytkowy charakter, a ksenonowe reflektory i światła do jazdy dziennej LED w kształcie litery „C” poprawiają widoczność na drodze. 18-calowe felgi aluminiowe w podwójnym kolorze dodają mu stylu, a całość uzupełniają tylne lampy LED oraz przejrzysty kokpit z klasycznym, intuicyjnym układem sterowania.
Nie tylko w terenie
Pod maską T8 PRO, w wersji która będzie dostępna w Polsce, kryje się dwulitrowy silnik Diesel Common Rail Intercooler z turbosprężarką VGT, generujący moc 136 KM oraz moment obrotowy 320 Nm. Silnik współpracuje z manualną skrzynią biegów. Pick-up będzie dostępny z napędem na cztery koła (4WD), co pozwoli na poruszanie się po nierównym terenie i trudnych trasach. Model T8 PRO oferuje również sporą przestrzeń ładunkową o wymiarach 1520 x 1520 x 470 mm.
W kabinie pojazdu wyróżniają się chromowane detale. Kierowca ma do dyspozycji wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą, pozwalająca także na sterowanie tempomatem, systemem audio i połączeniami Bluetooth. Na desce rozdzielczej umieszczono 7-calowy wyświetlacz wielofunkcyjny, który dostarcza kluczowe informacje o pojeździe. Komfort pasażerów podnosi także klimatyzacja, tylne otwory wentylacyjne oraz gniazdo USB dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń. W środkowym podłokietniku umieszczono dwa uchwyty na kubki, a system ISOFIX wspierający międzynarodowe standardy mocowania fotelików dziecięcych umożliwia wygodne podróże nawet z najmłodszymi uczestnikami podróży.
Solidna konstrukcja
JAC Motors zadbał o wysoki poziom bezpieczeństwa w T8 PRO, wykorzystując nowoczesne systemy wsparcia kierowcy i aktywnej ochrony. Konstrukcja ramy została wykonana w 43% ze stali o wysokiej wytrzymałości, która zapewni sztywność i odporność na różne uderzenia. Auto oferuje również zestaw zaawansowanych systemów, które wspierają poruszanie się zarówno w ruchu miejskim, jak i w terenie – w tym m.in. asystent hamowania, kontrola trakcji czy kamera 360°.
Auto zostało również wyposażone w hamulce tarczowe na wszystkich kołach, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz belki przeciwuderzeniowe w drzwiach, które podnoszą poziom ochrony bocznej.
Lider pickupów w Ameryce Południowej
JAC Motors to wiodący producent samochodów, który nieźle sobie radzi na rynkach światowych, zwłaszcza w Ameryce Południowej. Marka sprzedała tam już ponad 500 tys. pojazdów, a model T8 jest jednym z najbardziej pożądanych pick-upów w regionie. JAC Motors cieszy się silną pozycją w krajach takich jak Chile, Kolumbia, Peru, Urugwaj i Ekwador, gdzie regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedaży pojazdów użytkowych, pick-upów i SUV-ów.
Producent odnosi również sukcesy w Meksyku, gdzie od ośmiu lat rozwija swoją obecność i jako jedyna chińska marka posiada własny zakład montażowy w tym kraju. JAC Motors skutecznie konkuruje tam z amerykańskimi markami, zwłaszcza w segmencie pojazdów użytkowych.
Pierwsze egzemplarze T8 PRO pojawią się w polskich salonach JAC Motors w trzecim kwartale roku. Pick-up będzie oferowany z napędem na cztery koła oraz dwulitrowym silnikiem Diesla. Szczegóły dotyczące cen zostaną podane podczas oficjalnej premiery marki zaplanowanej podczas targów Poznań Motor Show.
(red) Źródło: Informacja prasowa



